Droga do lasu Shimojo
by Lert Czw Lut 11 2021, 01:29

Kto zagra?
by Wolf Sro Sty 13 2021, 21:44

Rezerwacje wyglądów
by Wolf Sro Sty 13 2021, 21:30

But the darker the weather, the better the man
by Oguni Sro Sty 13 2021, 21:14

Aktualnie słucham
by Junko Wto Sty 12 2021, 21:56

Bar
by Gość Wto Sty 12 2021, 19:37

Ogrody
by Lert Wto Sty 12 2021, 18:27

Stare drzewo
by Gość Sob Sty 09 2021, 00:16

Park
by Gość Czw Sty 07 2021, 20:57


administracja
MUSHI


Akuchū
Akuchū to bardzo niebezpieczny pasożyt, który atakuje śledzionę. Dzięki elastycznemu, segmentowanemu korpusowi i szerokiemu ogonowi może z łatwością poruszać się po całym gospodarzu. Posiada sześć ostrych pazurów, którymi mocno chwyta śledzionę i za pomocą haczykowatego dzioba kradnie jedzenie, które zjada jego gospodarz. Osoba, która ma pasożyta praktycznie nie może przybrać na wadze oraz zdobywać wszystkich potrzebnych dla organizmu mikroelementów. Zarazić można się poprzez jedzenie surowego lub niedogotowanego mięsa.

Leczenie: Wywar mokkō

Gyōchū
Gyōchū to zaraźliwe yōkai przenoszące się drogą płciową. Przedstawiane są z  sześcioma ramionami i długimi czerwonymi językami. Pasożytują w narządach płciowych, a zarazić się nimi można jedynie w świętą noc Kōshin, która występuje co sześćdziesiąt dni. Nie ma lekarstwa na tę infekcję. Jedynym sposobem, aby uchronić się przed nią, jest uniknięcie jakiejkolwiek możliwości zarażenia się przez powstrzymanie się od seksu w noc Kōshin. Gyōchū utrudniają m.in. zajście w ciąże i prowadzą do bezpłodności.

Leczenie: Brak

Haimushi
Haimushi to maleńkie stworzenie podobne do ćmy z czterema skrzydłami. Przez większość czasu żyją w płucach, ale czasami opuszczają ciało i latają w powietrzu. Mają czerwone twarze z potrójnie rozwidlonymi ustami i białe ciała jak u larw. Haimushi infekuje płuca i powoduje problemy z oddychaniem. Jeśli mushi opuści swojego gospodarza i zginie, jego nosiciel umrze.

Leczenie: Byakujutsu

Kakuran no mushi
Kakuran no mushi to pasożytniczy yōkai żyjący w żołądku. Ma czarną głowę, małe nóżki przeplatane na długim czerwonym ciele, jego usta są zawsze otwarte, a oczy to maleńkie szpilki. Osoby zakażone Kakuran no mushi mają objawy podobne do zatrucia pokarmowego: częste biegunki i wymioty. Infekcję tę można wyleczyć jedynie przyjmując goshuyu, gdyż Kakuran no mushi owija się wokół wątroby gospodarza tak mocno, że nie można go usunąć innym sposobem.

Leczenie: Goshuyu

Kishaku
Najbardziej charakterystyczną cechą Kishaku są jego usta, które są podzielone na trzy strony. Ma rude, futrzane ciało z białym paskiem i czarnym ogonem. Żyje w żołądku i odżywia się tłustymi  i oleistymi pokarmami, takimi jak ryby i kurczaki, które je jego gospodarz, całkowicie ignorując ryż i potrawy, których nie lubi. Osoby zarażone Kishaku doświadczają ekstremalnego wzrostu pożądania seksualnego.

Leczenie: Lek zrobiony z tygrysich jelit

Kitai
Groteskowy pasożyt, którego rozmiar może znacznie się różnić (od komórki krwi do kieliszka od sake). Jego podróż zaczyna się w podbrzuszu, a kończy się w macicy. Porusza się niezwykle wolno – niczym ślimak. Wywołuje u żywicielki stres i histerie. Kiedy dorośnie bardzo trudno go wyleczyć. Próby akupunktury kończą się zestresowaniem pasożyta i pogorszeniem stanu chorej. Niewiele osób potrafi wyleczyć Kitai, a sztuka ta jest przekazywana tylko słownie z mistrza na ucznia.

Leczenie: Akupunktura

Mimimushi
Mimimushi to zaraźliwy yōkai z długimi uszami i cętkowanym ciałem przypominającym węża. Wije się i ślizga tam i z powrotem, migrując między uszami a sercem, powodując dyskomfort u gospodarza. Osoby zarażone mimimushi pragną zimnych potraw i unikają gorących. Ich żołądki wydają się spuchnięte i wzdęte.

Leczenie: Mikstura zrobiona z zioła byakujutsu i grzybka bukuryo.

Sori no kanmushi
Sori no kanmushi przedstawiany jest jako pasożytniczy robak z szerokimi, wyłupiastymi oczami, niebieskim grzbietem i białym brzuchem. Jego łapy są jak płetwy, a ogon przypomina pędzel. Lubi ostre potrawy i żyje w wątrobie, ale wywoływane przez niego objawy wpływają na kręgosłup. Sori no kanmushi gryzie gospodarza w plecy, powodując ogromny ból. U jego ofiary zaczynają rozwijać się zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa.

Leczenie: Mokkō lub byakujutsu

Taibyō no kesshaku
Tym yōkai zarazić się można po przejściu jakiejkolwiek choroby, która znacznie osłabiła organizm. Ciało Taibyō no kesshaku ma kształt żarówki oraz posiada płetwy i szeroki ogon, dzięki którym może pływać po brzuchu żywiciela. Głowa ma kształt młotka i za jej pomocą przebija ścianę żołądka i wnika do serca, gdzie odżywia się krwią gospodarza. Osoba zarażona mushi jest blada, ma wychudzone policzki, a całe ciało staje się słabe i wyczerpane. Tę infekcję można wyleczyć, wymiotując Taibyō no kesshaku i posypując go shukushą, a kiedy yōkai zostaje zabity, jego ciało rozrywa się i uwalnia ogromny skrzep krwi.  

Leczenie: Wymioty i zabicie yōkai shukushą

Źródło – www.yokai.com
Oguni

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


Pozwolenia na tym forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach